Türk Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyi

Mehmet Çelikel Lisesi Eğitim Vakfı

TEVDAK Toplum Destekli Devlet Eğitim Kurumlarına Üye Vakıflar.

Mehmet Çelikel Lisesi Eğitim Vakfı

1980’li yılların sonlarına doğru devlet Liselerinin bütçelerinin kısılması süreciyle birlikte, çağdaş eğitim için gerekli altyapı yatırımlarının yeteri derece karşılanamaması üzerine, Çelikel Lisesi mezunları okullarına sahip çıkmak için çalışmalara başladı ve 1988 senesinde Mehmet Çelikel Lisesi Eğitim Vakfı resmen kuruldu.

Misyonu: Mezunlarından aldığı güçle Türkiye’nin hedeflerine katkı sağlayan, cumhuriyet ve Atatürk İlkelerine bağlı, çağdaş, akılcı, yenilikçi gençlerin eğitilmesi için, projeler sunarak kaliteli eğitimin verilebilmesini sağlamaktır.

Vizyonu: Yeni, yaratıcı program ve yaklaşımlarla eğitimde kalite ve başarıları ile fark yaratan seçkin bir kurum yaratmaktır.

Vakıf, gelenekleri oluşmuş ve eğitime önemli katkılarıyla vakıfları etkinlik kazanmış, içinde Kabataş Erkek Lisesi, Haydarpaşa Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Galatasaray Lisesi, Vefa Lisesi’nin de bulunduğu 15 tarihi Lise ile birlikte Türk Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyi Liseleri Derneği (TEVDAK) üyesi olarak yaratıcı çözümler, projeler, eğitim modelleri üretmeye devam etmektedir.

Mehmet Çelikel Lisesi Eğitim Vakfı’nın 33 Mütevelli Heyeti Üyesi bulunmaktadır.

Adres: Mehmet Çelikel Lisesi Eğitim Vakfı Cumhuriyet Meydanı Çelikel İş Hanı Asma Kat No:202 Zonguldak

www.celikelvakfi.com

Tel No: 0372 252 00 52

Fax No: 0372 253 88 79

E-Mail: celikel@celikelvakfi.com

Sosyal Medya

     Facebook: @celikelvakfi

     Twitter: @MCLvakfi

      Instagram: celikelvakfi